Sok z aloesu – blog poświęcony zdrowiu

Sok z aloesu – naturalny i tani specyfik dla pięknej cery

Sok z aloesu – naturalny i tani specyfik dla pięknej cery

Medicine. Aloevera on a white background

Popularny w naszym kraju aloes zwyczajny (Aloe vera), będący chętnie uprawianym w domach sukulentem, jest jednym z około czterystu gatunków aloesu. Występuje on na terenach pustynnych i półpustynnych, a jego liście, z których wytwarza się sok z aloesu, zawierają cenny miąższ, który w przeważającej ilości, bo aż niemal 99%, składa się z wody. Poza życiodajną wodą jest on również skarbnicą wielu cennych substancji. Posiada on wiele właściwości leczniczych, ale jest też także chętnie stosowany jako kosmetyk, będąc wykorzystywanym przez wiele firm. Jaki jest jednak dokładny wpływ na cerę?

Sok z aloesu – życiodajna woda wzbogacona o cenne składniki

Sok z aloesu, ze względu na wysoką zawartość wody, doskonale nawilża cerę. Stosować można go przy każdym jej typie. Bardzo ceniony jest przez osoby z cerą bardzo suchą, gdyż nie tylko nawilża on skórę, ale także delikatnie ją chroni. Do tego zawiera on cenne witaminy z grupy B oraz witaminę C, a także cenne minerały, takie jak cynk, magnez, wapń, żelazo i fosfor. Zawartość kwasów organicznych delikatnie wpływa na cerę, rozmiękcza naskórek, sprawiając, że zawarta w soku woda lepiej się wchłania. Do tego skóra zostaje ujędrniona.

Sok z aloesu posiada też delikatne właściwości przeciwzapalne i łagodzi niektóre dolegliwości skóry. Może on być pomocny między innymi przy delikatnej łuszczycy czy przy atopowym zapaleniu skóry. Jest on niezwykle delikatny oraz nie drażni on jej, dlatego poleca się go w pielęgnacji skóry problematycznej.

Domowe kosmetyki z sokiem z aloesu – naturalne dbanie o skórę i mnóstwo dobrej zabawy

Sok z aloesu powszechnie stosowany jest w rozmaitych produktach dostępnych w drogeriach i sklepach z kosmetykami. Na jego bazie można jednak samemu stworzyć wspaniałe kosmetyki, mając ogromną satysfakcję z produktywnego spędzenia wolnego czasu, a do tego efekt będzie wręcz piorunujący! Samodzielne wytwarzanie kosmetyków to niezwykle pożyteczne hobby i korzyść zarówno dla skóry, jak i dla kieszeni. Sok z aloesu do domowych kosmetyków można kupić, gdyż nie jest on drogi, jednak można go także przygotować ze świeżych liści. Poniżej znajdują się trzy pomysły na jego użycie:

Domowy krem z sokiem z aloesu. Sok z aloesu należy połączyć z miodem w proporcji około 4:1. Do tego dodać można jeszcze odrobinę wody różanej i ulubionego olejku eterycznego o miłym i świeżym zapachu – na przykład cytrynowego. W kąpieli wodnej rozpuszcza się około 100g masła shea, dodając resztę zmieszanych składników oraz zaczekać aż mieszanka zagotuje się. Krem należy przelać do słoika i trzymać w lodówce przez kilkanaście tygodni.

Domowa maseczka nawilżająca z sokiem z aloesu i miodem. Sok z aloesu zmieszać z miodem w proporcji 1:2. Uzyskuje się w ten sposób podstawową maseczkę do twarzy. Można dodać też do niej odrobinę olejku eterycznego, a nawet węgiel aktywny – najlepiej kupić taki w kapsułkach, które łatwo jest otworzyć. Maseczkę trzymać na twarzy przez 15-20 minut i spłukać ciepłą wodą.

Domowa maseczka liftingująca z białkiem jaja i soku z cytryny. Aby ją przygotować, należy ubić białko jaja, a następnie dodać do niego po łyżeczce od herbaty soku z cytryny i soku z aloesu. Nałożyć maseczkę na 20 minut i spłukać letnią wodą. Stosować 3 razy w tygodniu dla uzyskania widocznego efektu.

Sok z aloesu daje niezwykłe pole do popisu, jeżeli chodzi o kosmetyki domowe. Zawiera go też wiele kosmetyków dostępnych w drogeriach. Bez względu na pochodzenie kosmetyków, warto jest stosować te z dodatkiem aloesu, aby cieszyć się nawilżoną i jędrną skórą.

Kwiat zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com